Klasyfikacje olejów

preparaty do obróbki metali preparaty do obróbki metali
Aby umożliwić porównywanie między sobą różnych olejów silnikowych, zostały opracowane systemy ich klasyfikacji.
Klasyfikacje ulegają ciągłym modyfikacjom, wraz z pojawianiem się nowych rozwiązań w budowie silników oraz nowych technologii. Można wyróżnić następujące klasyfikacje: Klasyfikacje lepkościowe dla olejów silnikowych Klasyfikacja SAE (Society of Automotive Engineers) Klasyfikacje jakościowe dla olejów silnikowych klasyfikacja według ACEA ? klasyfikacja europejska klasyfikacja według API ? cywilna klasyfikacja amerykańska klasyfikacja według ILSAC ? klasyfikacja Międzynarodowego Komitetu Standardów i Aprobat Środków Smarnych klasyfikacje według producentów silników, np.
Mercedes-Benz (MB), Volkswagen (VW), Volvo, MAN, Ford, Japanese Automotive Standards Organization (JASO) itp.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olej_silnikowy

Dodatkowe zakupy na stacji benzynowej

Podstawowym miejscem, w którym zakupów dokonuje kierowca samochodu jest stacja benzynowa, w której często kupuje paliwo do swojego pojazdu.
Zakupione paliwo może zostać zatankowane samodzielnie przez właściciela pojazdu, a także wlane do baku jego samochodu przez jednego z pracowników stacji benzynowej.

W tym miejscu będzie można również dokonać zakupu oleju silnikowego, a także oleju hamulcowego oraz płynu do mycia szyb i wszystkich innych środków potrzebnych do pielęgnacji samochodu.

Oprócz tego na wielu stacjach benzynowych można dokonać zakupu wielu produktów spożywczych i napojów kolorowych.
Przy niektórych stacjach benzynowych znajdują się również myjnie samochodowe, w których można tanio umyć samochód.

Dobór sprzętu do samochodu rodzinnego

Idealnym samochodem rodzinnym jest wygodny, duży samochód z odpowiednio dużym bagażnikiem, w którym można przewozić kilka walizek i różne sprzęty przydające się w czasie rodzinnych wyjazdów.
Taki samochód powinien być również jak najbardziej bezpieczny, a więc posiadać sprawne hamulce i opony o jak najlepszej przyczepności.
Na wyposażeniu samochodu rodzinnego dobrze jest posiadać apteczkę wyposażoną w większą ilość opatrunków niż to wynika z przepisów prawa, a do tego fotelik samochodowy dla najmłodszych podróżnych oraz zapas różnych sprzętów przydających się w czasie naprawy samochodu.
Dobrze jest także wykupić od razu większą ilość olejów samochodowych, które będą się nam przydawały co jakiś czas.
.
Dodane: 30-06-2016 19:59

Tagi: Uncategorized ambersil obróbka metali